Skt. Hans fejring med jem & fix og KFUM-Spejderne

Gå ikke glip af Skt. Hans aften søndag d. 23. juni, når vi tænder bål og bygger små gør det selv-hekse.

Se listen længere nede over alle de steder, hvor vi afholder Skt. Hans arrangementer. Det er gratis at deltage, og alle er velkomne.

Vi glæder os!

 

Der bliver samarbejdet om at bygge hekse

Skt. Hans 2019 med jem & fix og KFUM-Spejderne

videofront_lille.png

En af de mange flotte hekse fra arrangementet i 2018

Se hvilke byer, vi besøger:

Jylland:

 

Ensted - kl. 17-21

Grønt område med bålhytte - Gammel Tinglevvej 25D, 6200 Aabenraa

 

Skive - kl. 13-16

Friluftshuset i Resen Multipark - Furvej 9, 7800 Skive

 

Vamdrup - kl. 16-20.30

Spejdercenteret - Østerbyvej 6 A, 6580 Vamdrup

 

Lystrup - kl. 14-17

Bag spejderhuset - Elsted skolevej 4, 8520 Lystrup

 

Skads/Esbjerg - kl. 15-19

Spejderhytten - Majgaards Allé 43, 6705 Esbjerg Ø

 

Hjørring - kl. 17-21

Spejdergården Højvælde - Enebærvej 14, 9800 Hjørring

 

Give - kl. 17.30-21.30

Græsareal bag jagtforeningens hytte – Kirkehøjvej 6, 7323 Give

 

Hjordkær - kl. 17.30-21.30

Græsområde - Nybølvej 4, 6230 Rødekro

 

Harlev Framlev - kl. 15-19

Byparken i Harlev - Næshøjvej efter nr. 22, 8462 Harlev

 

Kongerslev - kl. 18.30-21

Præstegaardsvej 2, 9293 Kongerslev

 

Stilling - kl. 17-21

Stilling strand - Bøghsvej 7, 8660 Skanderborg

 

Skodborg - kl. 16.30-21

Hjørnet af Gejlager - Skodborg, 6630 Rødding

 

Dybbøl - kl. 18-22.30

Ved spejderhytten - Vaskilde 1C, Dybbøl, 6400 Sønderborg

 

Rødding - kl. 14-17

Grønt område ved søkanten - Kirkegade 30, 8830 Rødding

 

Vinderup - kl. 19.30-22.30

Spejderhuset Aktivisten - Vindelevgård 271, 7830 Vinderup

 

Klejtrup - kl. 17-21

Ved Klejtrup hallen - Vandværksvej 3, 9500 Hobro

 

Svenstrup - kl. 17-21

Byparken . Svanemølleparken, 9230 Svenstrup

 

Daugård - kl. 17.30-20.30

Græsareal overfor Strandvejen 51, 8721 Daugård

 

Hammel - kl. 17.30-21.30

Grønt område - Møllevangen 4, 8450 Hammel

 

Jordrup - kl. 17-21

Ved Fynslundhallen - Fynslundvej 104, 6064 Jordrup

 

Almind - kl. 17-21.30

Ved Almind-Viuf skole - Dalvej 5, 6052 Viuf

 

Vojens - kl. 18-22

KFUM-Spejdernes hytte Skovhuset - Overgårdsvej 1b, 6500 Vojens

 

Stautrup - kl. 16.30-20

Græsareal - Jarlsmindevej 50-54, 8260 Viby J

 

Aabybro - kl. 16-21

Thisted Landevej 151, 9440 Aabybro

 

Ørum Djurs - kl. 19-21.30

Græsareal ved Ørum sø - Åparken 8, 8586 Ørum Djurs

 

Skjoldhøj - kl. 19-21

Spejderhuset - Holmstrupgårdsvej 36, 8220 Brabrand

 

Rønde - kl. 17-20

Spejderpladsen i Rønde - SV for Rønde idrætscenter, 8410 Rønde

Sjælland:

 

Ejby - kl. 10-16

Græsareal - Skovvang 4, 4623 Lille Skensved

 

Høng - kl. 17-21

Græsareal ved Høng hallen - Rosenvænget, 4270 Høng

 

Næstved - kl. 18-22

Spejdergrunden - Jørgen Vinds vej 16, Hyllinge, 4700 Næstved

 

Storkøbenhavn - kl. 17-20.30

Græsareal ved Emdrup sø - Emdrup Søpark, 2400 København NV

 

Borup - kl. 18.30-21.30

Spejderhytten - Lammestrupvej 12B, 4140 Borup

 

Rødovre - kl. 15-19

Spejderhuset - Korsdalvej 124, 2610 Rødovre

 

Svogerslev - kl. 17-22

Lyngageren 61, 4000 Roskilde

 

Sandved - kl. 18-22

Sportsplads ved skole - Grønbrovej 1, 4262 Sandved

 

Vordingborg - kl. 16-20.30

Græsareal - Sct. Clemensvej 41, 4760 Vordingborg

 

 

Fyn:

 

Stenstrup - kl. 17-21

Teglparken Stenstrup - Assensvej 220, 5771 Stenstrup

 

Tommerup - kl. 17-21

Grønt område - Kamgårdsvej 31, 5690 Tommerup

 

Søndersø - kl. 15-21

Ved Søndersø Hallerne - Ullerupvænget 6, 5471 Søndersø

 

Odense - kl. 18-21

Græsareal ved Åløkkeskoven